10 Cze

Pędzące po wydmach dakarowe MINI, specjalnie dostosowany do piaszczystej nawierzchni snowboard, lina i dwóch utalentowanych sportowców – tak w skrócie można opisać nasz nowy, niezwykły projekt realizowany dla marki Red Bull.

„Przygoński & Pawlusiak – Dune Freestyle”. Kuba Przygoński, jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych i członek ORLEN Team, oraz snowboardzista Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak stworzyli freestyle’ową kolaborację na malowniczej pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W klipie, którego globalna premiera przypada na 7 czerwca 2016 r. – zobaczycie oszałamiający skok Pawlusiaka nad samochodem, zjazd równoległy z jednej z najwyższych wydm na Półwyspie Arabskim oraz zestaw tricków na pustynnych poręczach.
Wakacje tuż, tuż, ale dwóch zawodników reprezentujących zupełnie różne dyscypliny (snowboarding i rajdy samochodowe) już uległo beztroskiemu klimatowi, znajdując inspirację w gigantycznej „piaskownicy”. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, który na co dzień specjalizuje się w jibbingu, czyli snowboardowej jeździe po poręczach, murkach i innych miejskich przeszkodach, spróbował swoich sił na bezkresnej pustyni, oddalonej o 250 km od Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kuba Przygoński, który w kwietniu zakończył rywalizację w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge, dołączył do Wojtka i dzięki swojej dakarowej maszynie MINI All4 Racing, pomógł mu napędzać się po wyjątkowo trudnej nawierzchni, przy okazji popisując się rajdowymi umiejętnościami. Wspólnie wykonali spektakularny zjazd z jednej z najwyższych pustynnych wydm na Półwyspie Arabskim, Moreeb Dune, której wysokość sięga 300 m, a kąt nachylenia to ok. 50 stopni.