24 Maj

W sobotę, 21 maja padł pierwszy klaps na planie naszego nowego filmu. „Sztuka kochania” to historia Michaliny Wisłockiej – kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko dzięki jednej książce.

W główną rolę wcieli się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Na ekranie zobaczymy również plejadę polskich aktorów. Męża lekarki zagrał Piotr Adamczyk, a w rolę jej przyjaciółki, Wandy wcieli się Justyna Wasilewska. Gwiazdorską obsadę uzupełniają takie nazwiska jak Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik czy Artur Barciś. Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak (twórca scenariusza głośnych „Bogów”), reżyserią natomiast zajęła się Maria Sadowska (reżyserka specjalizująca się w tematyce kobiecej).
Koproducentami, podobnie jak przy „Bogach” są: telewizja TVN S.A., Orange S.A. i Agora S.A.. Dystrybucją zaś zajmie się Next Film. Premiera planowana jest na styczeń 2017 r.