„Sztuka kochania” to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej, kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się̨ z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą̨ jednej książki. W roli głównej Magdalena Boczarska.

Reżyseria: Maria Sadowska
Producent: Krzysztof Terej
Producent wykonawczy: Piotr Woźniak-Starak
Producent kreatywny: Xawery Żuławski
Scenariusz: Krzysztof Rak
Zdjęcia: Michał Sobociński
Scenografia: Wojciech Żogała
Kierownik produkcji: Robert Feluch
Kostiumy: Ewa Gronowska
Charakteryzacja: Aneta Brzozowska
Dźwięk: Michał Fojcich, Jarosław Bajdowski, Bartłomiej Bogacki
Muzyka: Radzimir Dębski
Montaż: Jarosław Kamiński
Produkcja: Watchout Studio
Dystrybucja: NEXT FILM

Obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Jaśmina Polak, Karolina Gruszka, Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Mecwaldowski, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska

Nagrody

Polskie Nagrody Filmowe ORŁY 2018:
Główna rola kobieca, Muzyka

Camerimage Festiwal 2018:
Najlepszy polski film

Film w Polsce obejrzało ponad 1,8 mln widzów.

Recenzje

Krzysztof Varga | Gazeta Wyborcza

(…) Tym większą radością było obejrzenie (…), filmu, który jest bezwzględnie skazany na sukces, i od tego wyroku odwołania nie ma.

Aneta Kyzioł | Polityka

Film, który jeszcze niedawno mógłby być odebrany jako wciągający, zrealizowany z dbałością o realia, historyczny obrazek na pikantny temat, dziś, w dobie konserwatywnej kontrrewolucji, skierowanej szczególnie w kobiecą wolność i seksualność, staje się wypowiedzią polityczną. Ważną, bo bardzo ludzką.

Cookies są przetwarzane przez Państwa przeglądarkę zgodnie z polityką cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Dowiedz się więcej.

Zamknij